KEN-EX, spol. s r.o.
cesta k novej tréningovej hale

Naša spoločnosť bola založená v roku 1998...

Firma sa venovala zmenárenskej činnosti, nákupom a predajom cudzej meny do roku 2009.

Firma zamestnávala 20 pracovníkov a mala 8 pobočiek na východnom Slovensku. S príchodom eura firma zmenárenskú činnosť ukončila a venovala sa prenájmu kancelárskych priestorov v centre Košíc.

Firma budovu kompletne zrekonštruovala a následné v roku 2012 firma nehnuteľnosť predala. Od roku 2014 sa venuje príprave výstavby zimnej tréningovej haly na ulici Ľudmily Podjavorinskej v Prešove.

Firma vyhrala súťaž ktorú vyhlásilo VUC PSK na staviteľa a prevádzkovateľa zimnej tréningovej haly. Firma KEN-EX sa podieľa na projekte 51 percentnou investiciou.

Za 49 percentnú investíciu od VUC PSK bude firma KEN-EX poskytovať 5 ľadohodin počas pracovných dni za 1 euro bez DPH pre základne a stredne školy.

Nová tréningová športová hala bude postavená s najmodernejšími technológiami nepriameho chladenia, ktoré využívajú na vykurovanie a ohrev vody odpadové teplo, ktoré vzniká pri chladení, zároveň bude šetrná k životnému prostrediu.

Týmto projektom chce firma zmysluplne investovať finančné prostriedky do projektu, ktorý prináša radosť a zábavu ľuďom v Prešovskom kraji.

Zároveň vypĺňa vzniknutú medzeru na trhu.